Doğa ve Kamp

Sivil Gençlik ve Kültür Derneği

Doğa ve Kamp organizasyonları

İçerik:

Dernek gönüllülerimizin organize ettiği, 18-30 yaş arasındaki gençlerin şehir hayatlarından sıyrılıp, doğanın bir parçası olduğunu hatırlatan bu organizasyonlarda, bir tema belirlenip gün içinde dağ yürüyüşü yaparken, ateş başında oturup çay içerken ya da bütün kamp ekibiyle beraber çadır kurarken o tema üzerinden kısa ve etkili fikir alışverişleri yapılır. Doğada yaşamak için gerekli olan asgari yeterlilikler kazandırılır. ( odun toplamak, ateş yakmak, çay demlemek, yemek yapmak gibi). Belirlenen tema etrafında şekillenen grup çalışmaları yapılır.

Amaç:
Özellikle üniversite öğrencilerine ve yerelde yaşayan gençlere yönelik yapılan kamp ve doğa yürüyüşlerimizde, bir yandan gençlerin doğayla baş başa kalmasını sağlayarak onların doğadan ilham almalarına yardımcı olmayı amaçlıyoruz. Geleceklerini kaygılarla değil, ağaçlarla, ateşle, doğayla düşünen bir gencin, kendine ve yaşadığı topluma daha faydalı olacağını düşünüyoruz çünkü. Aynı zamanda da şehir hayatına sıkışıp kalmış hayal dünyalarını, Bingöl’ün o sonsuz coğraflarıyla tanıştırmayı istiyoruz.

Kamp ve yürüyüş sırasında yapılan bütün işleri kolektif yapıyoruz, gençlerin ortak bir amaç uğruna beraber çalışıp toplum olma dürtülerini uyarmak istiyoruz.
Yapılan grup çalışmalarında görevleri her katılımcıyla paylaşıp kolektif çalışmayı, sorumluluk almayı ve beraber bir şeyler üretmeyi amaçlıyoruz.
Diğer yandan da Bingöl’ün doğasını tanıtmayı ve şehri turizme açmayı hedefliyoruz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Zaten bir hesabım var

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ